Německo začíná s obnovou postižených oblastí po povodních. Do fondu vloží nejméně 10 miliard euro

Německo vloží do fondu na obnovu po nedávných povodních nejméně deset miliard eur (254 miliard korun), píše na svém webu s odkazem na zdroje z ministerstva financí týdeník Der Spiegel. Polovinou do něj přispěje 16 spolkových zemí a polovinou federální vláda.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Bad Münstereifel po povodních

Město Bad Münstereifel po povodních | Foto: Uta Wagner via www.imago-images.de

Na rozdíl od povodní v roce 2013 ale částka nebude uvolněna ihned, uvádí list. Podle zdrojů z ministerstva se do něj budou prostředky postupně doplňovat tak, aby v něm nezůstaly nevyužité miliardy ležet. V roce 2013 do fondu doputovalo osm miliard eur, z nichž ale nakonec bylo potřeba jen šest miliard.

‚Takovou solidaritu jsme nečekali.‘ Na pomoc chudým regionům po povodních přispívá celé Německo

Číst článek

Katastrofální záplavy nastaly poté, co přívalové deště zasáhly ve dnech 14. a 15. července spolkové země Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko.

Jen v údolí řeky Ahr bylo povodní postiženo 42 000 lidí, na 17 se jich stále pohřešuje. Celkově si záplavy na západě Německa vyžádaly zhruba 180 životů, další téměř čtyři desítky lidí zemřely v sousední Belgii.

Vlády dotčených spolkových zemí škody postupně vyhodnocují. Podle předběžných odhadů místní vlády v Porýní-Falci pro ministerstvo financí budou jen škody v této zemi letos vyšší než celkové škody v roce 2013.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme