V Německu vypukl velký požár v bývalém vojenském prostoru, spálil už 430 hektarů lesa

Velký požár od neděle spálil 430 hektarů lesního porostu v oblasti bývalého vojenského cvičiště u obce Lübtheen v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Kvůli množství munice, která se v tomto prostoru stále nachází, je hašení nebezpečné a z oblasti už muselo být evakuováno na 650 lidí, informovala agentura DPA.

Berlín (Aktualizováno: 18:10 1. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velký požár spálil 430 hektarů lesního porostu u obce Lübtheen v Meklenbursku-Předním Pomořansku. | Foto: Bundespolizei/Handout | Zdroj: Reuters

Podle zemského ministra zemědělství a životního prostředí Tilla Backhause jde o dosud největší lesní požár v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Ani v době existence Německé demokratické republiky v této části země požár takového rozsahu nikdy nebyl, dodal ministr. „Nejvyšší prioritou jsou teď zdraví a životy lidí,“ zdůraznil.

Kalifornie bojuje s požáry lesa pomocí indiánských zvyků. Kontrolované vypalování povolila po sto letech

Číst článek

Zemský rada Stefan Sernberg sdělil, že v noci na pondělí musely být evakuovány tři lokality v bezprostřední blízkosti ohniska požáru, což se dosud týká 650 lidí. Kromě toho byl vyklizen prázdninový tábor se stovkou dětí.

Zemský ministr vnitra Lorenz Caffier bez bližších podrobností uvedl, že úřady událost vyšetřují s podezřením na žhářství.

Zápach z požáru v Meklenbursku-Předním Pomořansku je cítit i v sousedním Sasku. Ve vzdáleném Lipsku a v Drážďanech kvůli němu hasiči přijali řadu telefonických upozornění od znepokojených občanů, napsala DPA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme