Německo přes hrozby extremistů nestáhne vojáky z Afghánistánu

Německo se nenechá vydírat a nestáhne své vojáky z Afghánistánu. Tak dnes reagoval německý ministr vnitra Wolfgang Schäuble na hrozby islámských extremistů vůči své zemi a Rakousku. Berlínská vláda ovšem poselství zveřejněná na internetu nebere na lehkou váhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wolfgang Schäuble | Foto: AFP

Hned dvakrát obdrželo Německo o víkendu ultimativní požadavek na stažení svých vojáků z Afghánistánu. Jednou od únosců německých občanů v Iráku a podruhé od extremistické slupiny, která si říká Hlas chalífátu.

Ministr Schäuble na stanici RBB Inforadio zdůraznil, že se Německo nesmí nechat a také nenechá vydírat. "Snaha o stabilizaci situace v Afghánistánu je i bojem o naši vlastní bezpečnost," dodal ministr, podle kterého je Německo součástí prostoru s reálným nebezpečím teroristických útoků. Právě těmi Hlas chalífátu pohrozil, pokud jeho požadavek nebude splněn.

"Spolková vláda samozřejmě bere nejnovější hrozby velmi vážně. Obě videa byla během víkendu intenzivně zkoumána a vyhodnocována, abychom z nich případně mohli vyvodit další důsledky," řekl v Berlíně mluvčí kabinetu Ulrich Wilhelm.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme