Německo prodloužilo kontroly na hranici s Českem o půl roku, podle ministryně Faeserové zabírají

Německo prodlouží dočasné kontroly na pozemních hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem nejméně o další půlrok, tedy do 15. prosince. Oznámilo to ve středu podle agentury DPA německé ministerstvo vnitra, které uvedlo, že toto prodloužení nahlásilo Evropské komisi. Prodloužení kontrol opět zdůvodnilo snahou omezit kriminalitu převaděčů a ilegální migraci.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociálnědemokratická (SPD) německá ministryně vnitra Nancy Faeserová

Sociálnědemokratická (SPD) německá ministryně vnitra Nancy Faeserová se původně ke znovuzavádění stacionárních kontrol stavěla skepticky (archivní foto) | Foto: Liesa Johannssen | Zdroj: Reuters

Naposledy v únoru Berlín kontroly platné původně do 15. března prodloužil do 15. června. Sociálnědemokratická (SPD) německá ministryně vnitra Nancy Faeserová se původně stavěla skepticky ke znovuzavádění stacionárních kontrol, které požadovali především někteří zemští ministři vnitra.

Nyní si ale pochvaluje, že opatření zavedená v polovině loňského října zabírají. „Spolková policie od poloviny října 2023 v rámci kontrol vnitřních hranic (schengenského prostoru), včetně hranice s Rakouskem, zadržela na 920 převaděčů,“ řekla ve středu Faeserová.

Polsko prodloužilo kontroly na hranicích se Slovenskem. Trvat mají do začátku března

Číst článek

Podle údajů jejího ministerstva německá policie od loňského 16. října na hranicích s Polskem, Českem, Švýcarskem a Rakouskem eviduje zhruba 37 600 nepovolených příjezdů a v přibližně 23 000 případech provedla opatření směřující ke znemožnění vstupu do země nebo ukončení pobytu v Německu.

Počet evidovaných ilegálních příchodů do Německa klesl ze zhruba 21 000 z loňského září na přibližně 7500 letos v dubnu.

Už od podzimu 2015 Německo kontroluje také německo-rakouské hranice, tyto kontroly jsou nyní platné do 11. listopadu.

Policisté mají během nadcházejícího fotbalového mistrovství Evropy v Německu, které se bude konat od 14. června do 14. července, provádět namátkové kontroly na všech úsecích hranic. Úřady tím chtějí zabránit příjezdům pachatelů násilí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme