Polovina Němců si myslí, že se nevyplatí pracovat. Vláda přitom plánuje zvýšení sociální podpory

Více než polovina Němců se domnívá, že se v jejich zemi vzhledem ke štědré sociální podpoře nevyplatí pracovat. Vyplývá to podle německého listu Bild z výsledků průzkumu agentury INSA.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce

Názor, že se pracovat v Německu vyplatí, zastává 40 procent jeho obyvatel (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Názor, že se v Německu nevyplatí pracovat, zastává podle průzkumu 52 procent respondentů. Opačný názor vyjádřilo 40 procent dotazovaných, zatímco osm procent odpovědět nechtělo nebo nedokázalo, píše Bild.

Němci své vládě důvěřují nejméně v dějinách. Nejskeptičtěji vnímají opatření okolo uprchlické krize

Číst článek

Německo nyní plánuje zvýšení takzvaného občanského příjmu, který od letošního roku nahradil dřívější systém podpory v nezaměstnanosti Hartz IV a další sociální dávky. Od nového roku budou mít například samostatně žijící lidé nárok na 563 eur (13 600 korun) měsíčně místo dosavadních 502 eur.

Podle agentury Reuters se navíc od roku 2025 zvýší podpora pro rodiče s nízkými příjmy. Ti tak budou na první dítě dostávat 636 eur (zhruba 15 400 korun) měsíčně a na každé další 530 eur (12 800 korun) měsíčně. V současnosti je to pouze 250 eur měsíčně na dítě.

Německý ministr financí Christian Lindner (FDP) minulý týden uvedl, že sociální podpora by neměla lidi od práce odrazovat. „Naším zájmem je zachovat motivaci k práci,“ prohlásil. „Nejlepším způsobem k překonání chudoby je práce,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme