‚Historický průlom‘. Ve vedení větších německých firem musí být podle nové dohody koalice ženy

Strany německé vládní koalice se dohodly, že zavedou povinnou přítomnost žen v představenstvech firem, pokud tato představenstva mají alespoň čtyři členy. Ve vedení takových podniků bude muset zasednout alespoň jedna žena, vyplývá podle agentury Reuters s dohody konzervativního bloku CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD).

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci Velké koalice podepisují smlouvu o spolupráci. Zleva: Olaf Scholz (SPD), Angela Merkelová (CDU) a Horst Seehofer (CSU)

Ministr financí a kandidát SPD na příštího kancléře Olaf Scholz (vlevo) uvedl, že ženy v představenstvech velkých podniků jsou důležité pro rovnoprávnost, ilustrační foto | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Opatření dlouho prosazovala SPD, ale křesťanští demokraté kancléřky Angely Merkelové byli vůči takovému kroku skeptičtí. Samotná Merkelová ale firmy kritizovala, že činí příliš málo pro dosazování žen do svých řídících orgánů.

Německá ministryně pro rodinu Franziska Giffeyová (SPD) v pátek dohodu koalice na kvótách označila za „historický průlom“.

„Ledacos trvá příliš dlouho, ale nakonec jsme ve sporu o kvóty s unií (CDU/CSU) něčeho dosáhli. Ženy v představenstvech velkých podniků jsou důležité pro rovnoprávnost! Pro odbourávání stereotypů. Pro vytváření vzorů pro mnoho mladých žen,“ napsal na twitteru ministr financí a kandidát SPD na příštího kancléře Olaf Scholz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme