Ruští hackeři napadli německá ministerstva. Ukradli i některá data

Zahraniční hackeři napadli německá ministerstva zahraničí a obrany. Za útokem má stát ruská skupina APT28. Trval zhruba rok a hackeři při něm odcizili i některá data. O případu informovaly deník Süddeutsche Zeitung nebo agentura DPA, později vše potvrdilo i ministerstvo vnitra.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International

Útočníkům se do zabezpečených sítí německé vlády podařilo dostat škodlivý software. Bezpečnostní činitelé útok odhalili v prosinci.

Německé úřady čelily útokům hackerů i v minulosti, kdy se internetovým útočníkům podařilo proniknout například do sítě parlamentu. Napadení serverů klíčových ministerstev může mít ale potenciálně výrazně dramatičtější dopady.

Německé ministerstvo vnitra potvrdilo, že vyšetřuje bezpečnostní incident, který se týkal vládní počítačové sítě. Dodalo, že po útoku přijalo ochranná opatření.

Bezpečnostní experti spojují hackersku skupinu známou jako APT28 nebo Fancy Bear s ruskou špionážní agenturou. Viní ji mimo jiné z útoku na Demokratickou stranu před americkými volbami před dvěma lety a německou dolní komoru parlamentu před třemi roky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme