Nadále existuje vážné podezření z otravy, oznámily německé úřady o Navalném

Německá vláda nadále nevylučuje, že za vážným zdravotním stavem ruského opozičního předáka Alexeje Navalného byla otrava, s konečným stanoviskem je ale nutné vyčkat na zjištění lékařů. V pondělí to na tiskové konferenci prohlásil mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové Steffen Seibert. O Navalného pečují lékaři berlínské kliniky Charité.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Převoz Alexeje Navalného na berlínskou kliniku

Převoz Alexeje Navalného na berlínskou kliniku | Foto: Christian Mang | Zdroj: Reuters

„Nadále existuje vážné podezření z otravy,“ řekl Seibert, který o tomto podezření hovořil již v pátek. „Je ale potřeba počkat na to, co zjistí lékaři,“ dodal v pondělí.

Zdravotní stav Navalného je velmi znepokojující, říká aktivista. Ruský opozičník byl převezen do nemocnice

Číst článek

Seibert v pondělí od novinářů čelil sérii otázek, jaký je status Navalného v Německu a zda se zde léčí jako soukromá osoba, nebo je hostem německé vlády.

Jasnou odpověď Seibert tisku neposkytl, konstatoval pouze, že cesta německého opozičního předáka do Berlína byla uhrazena ze soukromých zdrojů a že německá vláda z humanitárních důvodů Navalného léčbu v Německu podpořila.

Na doplňující otázku, proč se na transportu Navalného z letiště na kliniku Charité podíleli vedle záchranářů i policisté a proč součástí kolony byla i limuzína, Seibert odvětil, že bylo nutné zajistit co nejrychlejší a bezproblémový převoz pacienta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme