Babiš jako rapper se zlatými řetězy. Satirický pořad na německé televizi se věnoval kauze českého premiéra

Satirický pořad německé veřejnoprávní televize ZDF nazvaný Heute Show se v pátek v nejnovějším díle krátce věnoval i kauze českého premiéra Andreje Babiše. Moderátor politické satiry Oliver Welke se - stejně jako před dvěma týdny investigativní pořad ZDF - zaměřil na podezření, že Babiš před několika lety před vstupem do vysoké politiky zneužil evropské dotace. Babiš obvinění odmítá s tím, že se žádného trestného činu nedopustil.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš. | Foto: Francisco Seco | Zdroj: ČTK/AP

Satira, v níž moderátor televize ZDF použil i fotomontáž, na níž Babiše zobrazil jako polonahého rappera s řetězy na krku, vycházela z reportážního pořadu ZDFzoom, podle něhož Babiš vydělává politikou. Pořad Heute Show přirovnal šéfa české vlády k lídrům z Maďarska a Rumunska.

OLAF je nezávislý, ohradil se Juncker proti Babišově ostré kritice úřadu pro boj proti podvodům

Číst článek

„Rumunští politici nejsou sami, pokud jde o odklánění evropských fondů. Řeknu jen: český Andrej Babiš,“ začal segment věnovaný Babišovi moderátor, podle něhož má český miliardář úřad premiéra jako hobby.

V satiře rovněž zazněla informace pořadu ZDFzoom, podle níž se za dobu, kdy je Babiš ve vládě, téměř zdvojnásobil příjem firmy Agrofert z evropských fondů. Zatímco v roce 2014 činil 42 milionů eur (1,1 miliardy korun), v roce 2017 už 82 milionů eur (2,1 miliardy korun).

„Určitě náhoda,“ komentoval satiricky moderátor, podle něhož se dá říci, že EU je Babišova „čubka (bitch)“. V ten moment se na obrazovce objevila fotomontáž Babiše jako polonahého rappera s kšiltovkou.

Akcie holdingu Agrofert vložil Babiš kvůli zákonu o střetu zájmů předloni v únoru do svěřeneckých fondů.

Objevil se i Gott

Po části věnované Maďarsku moderátor konstatoval, že takové vlády - tedy i ta Babišova - škodí vlastním občanům. Pak divákům a posluchačům v žertu nabídl za milion eur fiktivní „CD Karla Gotta Největší východoevropské korupční hity“.

„Spoustu milionů subvencí, které se vyplatí, si vezme Babička,“ zpíval v pořadu imitátor a na obrazovce se přitom objevila videa se starými vystoupeními skutečného Karla Gotta. K nim satira přidala titulky s vymyšleným německým textem, v překladu: „Víš, kam subvence směřují?“ nebo „A tahle kráva, kterou rád dojím, se jmenuje Evropa, hloupá, bohatá, nervní Evropa,“ k níž hrála melodie z dětského seriálu Včelka Mája.

Část pořadu, která se věnuje korupci v Evropské unii, si můžete pustit níže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme