Německo slaví 21 let od sjednocení. Rozdíly mezi východem a západem přetrvávají

Mezi někdejším západním a východním Německem dodnes přetrvávají zásadní rozdíly. Země je ale na správné cestě, prohlásila kancléřka Merkelová u příležitosti oslav 21. výročí sjednocení země.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Části berlínské zdi dodnes stojí a připomínají historii rozděleného Německa

Části berlínské zdi dodnes stojí a připomínají historii rozděleného Německa | Foto: Klára Stejskalová

Migrace mladých lidí, nízká porodnost, dvojnásobná nezaměstnanost, to jsou podle kancléřky Merkelové přetrvávající problémy, se kterými se potýkají nové spolkové země.

Rozdíl je i ve vztahu k majetku a úsporám, které si lidé na Západě těžce vytvářeli pomalu krok za krokem, prohlásila kancléřka u příležitosti oslav 21. výročí sjednocení Německa.

I přes veškeré těžkosti polovina bývalých východních Němců vnímá sjednocení jako jednoznačnou výhru, zklamaných s vývojem je jen pětina. Naopak v někdejším západním Německu je to celá třetina obyvatel.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme