Němci zadrželi Tunisana, který , který podle policie mohl pracovat na bombě s ricinem

Německá policie zadržela v úterý večer v Kolíně nad Rýnem devětadvacetiletého Tunisana, v jehož bytě se našly podezřelé chemikálie. Je možné, že s nimi chystal teroristický útok, uvedla televizní a rozhlasová stanice WDR s odvoláním na vyšetřovatele.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německé tajné služby Sífovi Alláhovi H. přišly na stopu, když si na internetu objednal podezřelé chemikálie, které se dají využít pro přípravu bomby | Foto: Tino Plunert/dpa-Zentr | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Server Spiegel Online napsal, že muž mohl pracovat na bombě s ricinem. Ricin je jedním z nejnebezpečnějších jedů.

Německé tajné služby Sífovi Alláhovi H. přišly na stopu díky tipu ze zahraničí, když si na internetu objednal podezřelé chemikálie, které se dají využít pro přípravu bomby, a také 1000 semen rostliny, z níž se dá získat jedovatý ricin. Když v úterý večer specialisté prohledali jeho byt v kolínské čtvrti Chorweiler látky našli a nyní je zkoumají.

Podle Spiegelu sice muž nedospěl do fáze, kdy by měl připravenu funkční výbušninu, jeho objednávky na internetu se ale zřejmě orientovaly podle návodu takzvaného Islámského státu k výrobě ricinové bomby. K teroristické organizaci má muž údajně blízko i podle svých profilů na sociálních sítích.

Vyšetřování se ujalo nejvyšší státní zastupitelství, které má v Německu na starosti mimo jiné případy spojené s terorismem. Brzy by mělo rozhodnout, jestli bude pro Tunisana požadovat vazbu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme