Německo: Transport s jaderným odpadem je téměř v cíli, protesty ekologů neutuchají

Přeprava vyhořelého jaderného paliva z Francie do meziskladu v severoněmeckém Gorlebenu vstoupila do poslední fáze. Vlak s radioaktivním nákladem dorazil po půlnoci na nádraží v Dannenbergu, kde byl přeložen na speciální nákladní auta. Taky poslední úsek trasy chtějí zkomplikovat ekologičtí aktivisté.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontejner s jaderným odpadem je naložen na kamion na nádraží v Dannenbergu

Kontejner s jaderným odpadem je naložen na kamion na nádraží v Dannenbergu | Zdroj: ČTK

Protestujícím se transport 11 kontejnerů s vysoce radioaktivním obsahem zatím podařilo zdržet o víc než půl dne. Až do nočních hodin se musely tisíce policistů potýkat s často agresivními demonstranty, kteří si neustále sedali na koleje a někdy se k nim i poutali.

Třem aktivistům se nedaleko Dannenbergu dokonce podařilo vyšplhat na jeden z kontejnerů s jaderným palivem. Svůj čin teď mohou analyzovat v policejní cele.

Střety aktivistů s pořádkovými silami se dají očekávat i na posledním dvacetikilometrovém úseku. Strážci zákona evidentně nebyli na mohutný odpor tisícovek demonstrantů zcela připraveni a některá německá média mluví o jejich debaklu.

Jiří Hošek, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme