Německo tvrdě proti islamistům

Německo zahájilo tvrdý postup proti islamistům žijícím na území spolkové republiky. Po měsících váhání rozhodl Vrchní správní soud o vydání tureckého náboženského radikála do jeho vlasti a vypovězením hrozí úřady dvěma Maročanům, kteří stanuli před soudem pro podezření ze spoluúčasti na teroristických útocích 11. září, avšak vina jim nebyla prokázána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

okolí WTC | Foto: Milan Kopp

Vrchní správní soud v Münsteru neshledal žádné závažné důvody, které by bránily vydání extremisty Metina Kaplana do Turecka, kde ho čeká soud za přípravu atentátů na tamní politiky. Jeho cílem je svrhnout nynější vedení země a vytvořit islámský stát. V Německu si už odpykal 4 roky za nabádání k vraždě.

Původně Německo odmítalo jeho vydání kvůli pochybnostem o spravedlivém procesu a v souladu s normou, která zakazuje vydání do zemí, kde nebyl zrušen trest smrti. Rozhodnutí soudu se nyní ale opírá o bezpečnostní zájmy Německa.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme