Německo uctilo památku obětí tsunami

Německo dnes uspořádalo státní smuteční vzpomínku za 225 tisíc obětí tsunami v jižní a jihovýchodní Asii. Na návrh prezidenta Köhlera se pietní akt konal na nejvyšší státní úrovni v budově Reichstagu v Berlíně. Spolkový prezident uctil památku obětí a poděkoval Němcům za štědrou humanitární pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

Ať už místní obyvatelé či turisté, bohatí nebo chudí, děti či dospělí, nikdo nebyl ušetřen před ničivou přírodní sílou, prohlásil spolkový prezident Horst Köhler, který připomněl, že Němci věnovali na pomoc historicky rekordních 400 milionů eur a německý stát přislíbil další 500 milionů, včetně darování systému včasného varování před novými přílivovými vlnami.

V neštěstí a pomoci není podle Köhlera rozdíl mezi zeměmi, neexistuje dělení na náš a třetí svět. Spolkový prezident se také sešel s příbuznými 60 identifikovaných německých obětí. Dalších 500 německých turistů se stále pohřešuje.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme