Německo úspěšně zasáhlo proti námořním pirátům

Německé vojenské námořnictvo zmařilo další z řady pirátských útoků v Adenském zálivu. Korzáři, operující na moři kolem Somálska, si museli nechat zajít chuť na egyptskou obchodní loď. Ta měla namířeno ze Suezu do Asie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Námořní loď - ilustrační foto

Námořní loď - ilustrační foto | Foto: Jarmilka Malochová

Německá fregata Karlsruhe má za sebou první desítky hodin v protipirátské misi "Atalanta" a už zaznamenala první úspěch. Piráti začali u somálských břehů znenadání střílet na egyptskou loď Wabi al-Arab a zranili jednoho z členů posádky.

Napadený koráb vyslal nouzový signál a než se ho piráti stačili zmocnit, dorazily na scénu bojové helikoptéry z fregaty Karlsruhe a další německé lodi téhož typu Mecklenburg-Vorpommern. Ty pak útočníky zahnaly na útěk. Jedna z helikoptér posléze zraněného námořníka přepravila k ošetření.

Radost z rychlého zásahu německých plavidel vyjádřil šéf Mezinárodního úřadu pro námořní dopravu (IMB) Noel Choong. Za rok 2008 eviduje tato organizace 110 pirátských útoků u somálského pobřeží, z toho 42 úspěšných.

Přečtěte si také:
Čína potvrdila vyslání vojenských lodí proti somálským pirátům
Do boje za osvobození tankeru uneseného somálskými piráty se pustili teroristé

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme