Němečtí vojáci budou jezdit dálkovými vlaky zdarma. Vláda dopravci ročně zaplatí čtyři miliony eur

Vojáci v uniformě budou mít v německých vlacích od příštího roku jízdné zdarma. Informovala o tom v sobotu německá vláda. O bezplatném cestování na železnici pro příslušníky armády jednalo ministerstvo obrany s vedením železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) od začátku roku. Nyní se obě strany domluvily na tom, že vojáci budou moci zdarma získat jízdenky do druhé třídy dálkových i osobních vlaků, a to od 1. ledna 2020.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí vojáci (ilustrační foto) | Foto: Fabian Bimmer | Zdroj: Reuters

List Bild am Sonntag už dříve napsal, že výměnou za bezplatné jízdy pro vojáky bude vláda DB každoročně paušálně platit zhruba čtyři miliony eur (kolem 103 milionů Kč). Tato informace se ovšem objevila v době, kdy ministerstvo a DB jednaly o jízdném pouze pro dálkové spoje ICE a IC.

Podle agentury DPA si budou moci jízdenky objednávat přes rezervační portál, kde díky digitálnímu oprávnění nakonec nebudou muset nic platit.

Němečtí vojáci mohou někdy cestovat vlaky zdarma už nyní. Týká se to například cest vojáků aktivních záloh z cvičení zpět domů. Zdarma mohou jezdit vlakem i policisté. Pro takové jízdy ale panují různá pravidla, a armáda proto chce jízdy zdarma prosadit jako obecný nárok pro všechny vojáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme