Německem otřásla vražda komunálního politika. Waltera Lübckeho našli zastřeleného u jeho domu

Nedaleko středoněmeckého města Kassel v noci na neděli někdo zastřelil vysoce postaveného úředníka místní správy a člena vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU). Na tiskové konferenci to v pondělí oznámila policie, která vyloučila předchozí domněnku, že Walter Lübcke spáchal sebevraždu, informovala agentura DPA.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie (ilustrační foto) | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Lübcke zastával funkci předsedy vládního obvodu Kassel, který zaujímá severní třetinu spolkové země Hesensko. Předseda vládního obvodu, na které se dělí kromě Hesenska i jiné větší spolkové země, není voleným politikem, jmenuje jej zemská vláda.

Bezvládné tělo 65letého Lübckeho našel jeden z jeho příbuzných v noci na neděli na terase jeho domu nedaleko Kasselu. V hlavě měl střelnou ránu.

Média zpočátku spekulovala o tom, že se mohlo jednat o sebevraždu, v pondělí policie ale uvedla, že Lübckeho někdo z bezprostřední blízkosti zastřelil. Totožnost střelce ani motiv jeho činu zatím nejsou jasné, uvedla šéfka zemského kriminálního úřadu Sabine Thurauová.

V čele vládního obvodu, který tvoří správní mezistupeň mezi úřady spolkové země a úřady jednotlivých měst a obcí, stál Lübcke deset let. Několik let byl také za CDU poslancem hesenského zemského sněmu. Jeho překvapivá smrt vyvolala v německých i zahraničních médiích značnou pozornost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme