Smrt německého politika měla podle vyšetřovatelů zřejmě politický motiv, jeden podezřelý je ve vazbě

Vražda německého politika Waltera Lübckeho měla zřejmě politický motiv. Vyšetřování už převzalo spolkové státní zastupitelství, které podobné případy řeší. Mluvčí prokuratury Markus Schmitt také potvrdil, že od soboty je ve vazbě jeden podezřelý, 45letý německý občan. „Usuzujeme, že čin měl pravicově extremistický motiv," uvedl Schmitt. Podle serveru Politico podezřelý muž v roce 1993 zaútočil na ubytovnu s uprchlíky.

Kassel (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

„Vyšetřování se zaměřuje na 45letého občana Německa Štefana E. Předběžně zadržen byl už minulou sobotu. Je podezřelý, že zákeřně zabil doktora Waltera Lübckeho střelou do hlavy. Z aktuálního stavu vyšetřování usuzujeme, že čin měl pravicově extremistický motiv. Hovoří pro to zejména předchozí život obviněného a jeho opakovaně vyjadřovaná mínění a názory,“ uvedl Schmitt.

Německem otřásla vražda komunálního politika. Waltera Lübckeho našli zastřeleného u jeho domu

Číst článek

Server Politico napsal, že muž byl zadržen na základě DNA shody. S odkazem na německá média server dál informuje, že podezřelý muž měl vazby na neonacistickou stranu Národnědemokratickou stranu Německa. Podle deníku Die Zeit byl v roce 1993 usvědčen z útoku trubkovou bombou na ubytovnu pro uprchlíky.

Walter Lübcke během migrační krize v roce 2015 otevřeně podporoval přijímání uprchlíků s argumentem, že pomáhat lidem v nouzi je základní křesťanská hodnota. Zastával funkci předsedy vládního obvodu Kassel, který zaujímá severní třetinu spolkové země Hesensko.

Politik byl zastřelen na začátku června nedaleko středoněmeckého města Kassel, jeho bezvládné tělo našel jeden z jeho příbuzných v noci na terase jeho domu, v hlavě měl střelnou ránu.

hav, cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme