Výbuch v Německu zranil 12 hasičů a policistů, někteří bojují o život. Strážníci zadrželi 57letého muže

Při explozi v panelovém domě v západoněmeckém Ratingenu nedaleko Düsseldorfu bylo ve čtvrtek zraněno deset hasičů a dva policisté. Někteří zranění bojují o život. Policie následně zadržela 57letého muže, který je spojován s výbuchem. V bytě, kde byl muž zadržen, bylo nalezeno tělo. Motiv útoku zatím není znám, německá média s odvoláním na bezpečnostní úřady původně nevyloučila cílený útok na záchranáře, což ale policie zatím nepotvrdila.

Ratingen (Aktualizováno: 18:05 11. 5. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní zásah po výbuchu panelového domu v Ratingenu

Policejní zásah po výbuchu panelového domu v Ratingenu | Zdroj: Profimedia

Zadržený 57letý muž utrpěl podle policie lehké zranění. Podrobnosti o něm policejní mluvčí nesdělila. Podle deníku Rheinische Post byl na muže vydán zatykač.

Magazín Der Spiegel uvedl, že zadržený zřejmě patřil k zastáncům spikleneckých teorií a popíračům existence pandemie covidu-19. To naznačil i zemský ministr vnitra Reul.

Incident se stal v bytě, který obýval zmíněný muž se svou matkou. Majitelé bytů oznámili policii, že tento byt má přeplněnou poštovní schránku, což vyvolávalo obavy o jejich zdravotní stav.

Nahlášen byl také možný požár v jednom z pokojů bytu. Po příjezdu hasičů a policistů ale místem otřásla exploze. Reul řekl, že ji zřejmě vyvolala mužova snaha byt zapálit.

Osoba, jejíž tělo policie v bytě nalezla, zemřela podle informací DPA již před delší dobou. Identita oznámena nebyla, podle médií se ale mohlo jednat o mužovu matku.

„Zpráva o výbuchu v Ratingenu mnou hluboce otřásla. Myslím na zraněné záchranáře, kteří bojují o život,“ uvedla německá ministryně vnitra Nancy Faeserová.

Policie na místě provedla rozsáhlý zásah, povolána byla také zvláštní policejní jednotka a odstřelovači. Nad objektem létal policejní vrtulník a zraněné transportovala do nemocnice záchranářská helikoptéra.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme