Německo vyloučilo, že vyjednává o propuštění izraelských vojáků

Mírové jednotky OSN by na jihu Libanonu měly prosadit zbrojní embargo vůči hnutí Hizballáh. V Berlíně to řekla izraelská ministryně zahraničí Cipi Livniová. Podle ní je k mírovému řešení nejnovější blízkovýchodní krize třeba dosáhnout taky propuštění zajatých izraelských vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cipi Livniová a Frank-Walter Steinmeier | Zdroj: ČTK

Livniová se obává, že Sýrie a Írán chtějí hnutí Hizballáh znovu vyzbrojit. "Pokud se tomu nepodaří zabránit, máme tu záhy opět situaci, která vedla k poslední krizi," řekla v Berlíně šéfka izraelské diplomacie. Právě německé válečné lodě by podle představ kabinetu kancléřky Merkelové měly bránit pašování zbraní po vodě.

Podle německého ministra zahraničí Steinmeiera očekává Libanon od Berlína kromě této pomoci ještě technickou asistenci při ochraně hranic. Celkem by v regionu mohlo působit na 1200 německých vojáků. "Přednostně nás teď zajímá, jaký mandát a jaké úkoly dá OSN celé mírové misi a evropským vojákům," doplnil ministr.

Steinmeier ale dementoval informace, podle kterých němečtí diplomaté vyjednávají v Bejrútu o propuštění obou izraelských vojáků vězněných hnutím Hizballáh.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme