Německo vzpomínalo na oběti erfurtského střelce

Lidé po celém Německu si připomněli první výročí masakru na Guttenbergově gymnáziu v Erfurtu. Devatenáctiletý vyloučený student tam v den závěrečných maturitních zkoušek během deseti minut postřílel 16 lidí a nakonec zastřelil i sám sebe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vzpomínka na oběti masakru | Zdroj: ČTK

V Erfurtu se smutečního aktu zúčastnilo několik tisíc lidí. Začal přesně v 10:53 - právě tolik ukazovaly hodiny, když Robert Steinhäuser před rokem vstoupil maskován a plně ozbrojen do budovy gymnázia a zastřelil svou první oběť.

Durynský ministerský předseda Bernard Vogel pak mluvil o potřebě měnit zákony na ochranu mládeže:"Ale zaručit se za tyto hodnoty, jít příkladem, to musíme sami, my lidé každodenními skutky," dodal.

Oba rodiče erfurtského střelce se shodují, že škola vinu na celé tragédii nenese. Část veřejnosti školní výchově ale obecně vinu klade. Navrhuje se dokonce celodenní pobyt dětí ve škole, aby se předešlo kriminalitě mládeže.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme