Německo vzrušil policejní zásah při demonstraci v Duisburgu

Policejní blamáž doprovázela demonstraci proti izraelskému útoku na Gazu v německém Duisburgu. Muži zákona tam násilím vnikli do soukromého bytu a odstranili z okna izraelskou vlajku, která provokovala účastníky demonstrace. Proti jejich postupu se zdvihla vlna protestů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

"Transparenty, které vyzývají k zabíjení Židů se smějí nosit a visící izraelská vlajka se musí odstranit? Pro to nemáme žádné pochopení," prohlásil Efra Kuhn ze Zemského svazu židovských obcí.

Šéf Wiesethalova Centra Efraim Zuroff nazval německou policii zbabělou. Ta se hájí tvrzením, že účastníci demonstrace začali na dům s izraelskou vlajkou házet kamení a hrozilo další vyostření situace.

Zemský šéf policejních odborů Rainer Wendt ale počínání svých kolegů ostře kritizoval. Podle jeho slov je neúnosné, aby islamisté určovali jednání policie.

Demonstraci organizovala extremistická skupina Milli Görüs, kterou už řadu let kvůli islamistické činnosti sleduje Spolkový úřad na ochranu ústavy. Duisburský policejní šéf se nakonec včera za odstranění vlajky omluvil.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme