Německo žádá celoevropský zákaz nacistických symbolů

Němečtí politici podporují celoevropský zákaz nacistických symbolů. Reagují tak na skandál kolem britské prince Harryho, který se veřejně ukázal v košili s hákovým křížem - Hitlerovským Německem zneužitým starodávným znakem používaným např. v Indii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

britský princ Harry s nacistickým symbolem | Zdroj: ČTK

V jednotné Evropě míru a svobody nesmí být místo pro nacistickou symboliku, uvedl generální tajemník CSU Markus Söder. "Musí být zakázána, jak v Německu, tak v celé EU," dodává místopředseda poslanecké frakce Michael Müller. K témuž vyzval i amerického prezidenta Bushe, neboť právě z USA míří do Evropy nevhodné připomínky minulosti od neonacistických skupin.

Svobodní demokraté přímo pak vyzvaly Evropskou komisi, aby projednala zákaz na příštím setkání ministrů spravedlnosti 25. Německo pečlivě hlídá své politiky a veřejné činitele. Nedávno se musel omluvit obětem holocaustu za své výroky kardinál Meisner, který přirovnal Hitlerovy praktiky ke Stalinovým.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme