Německo zakázalo extremistickou islámskou organizaci

Spolková republika podnikla rozhodný krok v boji s náboženským fundamentalismem a terorismem. Ministr vnitra Otto Schily zakázal extremistickou islámskou organizaci Kálifský stát, která usilovala o svržení vlády v Turecku a vytvoření islámského svatého státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie před sídlem Kalifátu | Foto: ČTK/EPA

Prohlášení ministerstva vnitra uvádí, že zákaz se týká i 19 organizací spadajících do struktury Kálifského státu a nadace Služebníci islámu. Po celé spolkové republice se registruje 1100 stoupenců duchovního vůdce, kolínského radikála Metina Kaplana. Policie dnes ráno udeřila hned v sedmi spolkových zemích a provedla na podezřelých adresách rozsáhlé domovní prohlídky. Prozatím byli zatčeni dva muži v Hesensku. V Kolíně nad Rýnem byly prohledány Kaplanovy kanceláře a mešita. Při policejních akcích bylo zabaveno větší množství náboženské literatury a jeden revolver.

Organizaci Kálifského státu sledují spolkové úřady od roku 1984. Jejím cílem bylo svržení turecké vlády a vytvoření islámského svatého státu. Sám Kaplan byl před dvěma lety odsouzen za vraždu svého oponenta.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme