Německo zavede nepřetržité kontroly na přechodech s Rakouskem. Chce se chránit před uprchlíky

Německo oznámilo, že zavede nepřetržité kontroly na třech hraničních přechodech s Rakouskem. Od 15. prosince tak bude na přechodech přítomnost policistů nepřetržitá. Kontroly ale budou jen namátkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepřetržitý policejní dozor bude na dálnici A3 u Pasova, na dálnici A8 u Salcburku a A93 u Kufsteinu, upřesnil podle agentury DPA bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Některé omezené hraniční kontroly kvůli migrační krizi zavedly některé země Evropské unie, včetně Německa, se souhlasem Evropské unie už loni.

Akce s krycím názvem Rio. Dopadli jsme gang Ukrajinců, Němců a Čechů, oznámila policie

Číst článek

Přestože se letos množství uprchlíků mířících do Evropské unie snížilo, zemská vláda v Bavorsku, přes které se migrační vlna do Německa hlavně valila, zpřísnění kontrol hájí.

„Je velmi, velmi důležité dál snížit množství ilegálních vstupů a udělat Německo celkově bezpečnějším. Musíme přijmout odpovídající opatření pro budoucnost," řekl podle agentury DPA Herrmann.

Ministr poznamenal, že nadále zůstane u namátkových kontrol. Významné ale podle něj je, že na velkých přechodech budou prováděny bez přerušení ve dne v noci, což doposud nebylo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme