Oslavy 30 let od sjednocení Německa překazila protikoronavirová opatření

Německo si v sobotu připomíná třicet let od svého znovusjednocení. Došlo k němu připojením Německé demokratické republiky ke Spolkové republice Německo v roce 1990. Žádné hromadné oslavy výročí ale kvůli koronaviru nejsou plánovány. Dějištěm připomínkových akcí je letos braniborská metropole Postupim, kde se ve výkladní skříň německé jednoty proměnilo celé historické centrum města.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána v Berlíně (archivní foto)

Braniborská brána v Berlíně (archivní foto) | Foto: scholty1970 | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Výstavy a další doprovodné události, jejichž mottem je „30 let - 30 dní - 30krát Německo“, sice ve městě začaly na začátku září, ale jejich vrcholem je právě sobota 3. října.

Merkelová se bojí přírůstku nakažených v Německu. Bez zásahu jich podle ní může být i 19 tisíc denně

Číst článek

V Postupimi jsou očekávány tisíce lidí, kteří ale budou muset dodržovat odstup a další hygienická opatření.

Slavnost v postupimské multifunkční hale Metropolis byla kvůli pandemii omezena jen na vybrané návštěvníky, kterými budou mimo jiné spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier, kancléřka Angela Merkelová, braniborský premiér a předseda Spolkové rady Dietmar Woidke či předseda Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble.

Veřejnost bude zastoupena občanskými delegacemi ze všech 16 německých spolkových zemí.

Večer se pak v celé zemi koná akce s názvem Německo zpívá. Organizátoři vyzývají, aby si lidé v obývácích, na balkónech či na ulicích společně zazpívali desítku písní. Repertoár uzavře evropská hymna - Beethovenova Óda na radost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme