Německo zvažuje nákup dat o daňových únicích

Berlínská vláda může získat citlivá bankovní data o německých daňových hříšnících. Neznámý muž je spolkové vládě nabízí za 2,5 miliónu eur. Údaje o švýcarských kontech jsou ale podle všeho kradené a právě země helvétského kříže před jejich nákupem Berlín varuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropské peníze

Evropské peníze | Foto: Jan Rosenauer

"Nákup brisantních souborů by mohl otřást důvěrou mezi oběma zeměmi," myslí si švýcarský ministr obrany Ueli Maurer.

Švýcarská vláda do Německa vzkazuje, že ilegálně získaná data by se beztak nedala použít u soudu. Také zmocněnec spolkové vlády pro ochranu osobních údajů Peter Schaar má o rýsujícím se obchodu vážné pochybnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu v Německu Jiří Hošek o nabídce koupit data ze švýcarských bank

Spolková vláda už prověřila vzorek dat, které jí neznámý informátor poskytl a potvrdila jejich pravost. Lákavé na celé nabídce je, že by na daňových doplatcích mohla státní pokladna získat přes 100 milionů eur.

Před dvěma lety Německo vstoupilo na "tenký led" a zaplatilo dokonce 5 milionů eur za data odcizená z lichtenštejnské banky LGT.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme