Německo zvažuje trestat obchodníky za zkažené maso vězením

V Německu zvažují zavedení trestů odnětí svobody pro obchodníky se zkaženým masem. Diskuse se rozpoutala poté, co bylo v zemi v posledních dnech objeveno až 100 tun prošlého masa. Není to přitom jediný skandál, který otřásl důvěrou spotřebitelů v masné výrobky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzené maso | Foto: Robert Mikoláš

V Mnichově a Dolním Bavorsku se v uplynulých dnech našlo enormní množství masa, jehož trvanlivost v řadě případů vypršela už před čtyřmi lety. Nepoctiví obchodníci ho ale opatřili novými etiketami a připravili k distribuci na německý trh i do zahraničí.

Němečtí politici teď zvažují, že by za takovéto jednání hrozil v budoucnu až jeden rok odnětí svobody. Státní kontroly nepostihnou všechny nepravosti, a tak se hledá účinný prvek odstrašení.

"Stát nemůže kontrolovat každý řízek a každý steak," řekl televizím ARD a ZDF bavorský ministr na ochranu spotřebitelů Schnappauf. "Černé ovce obchodu s masem patří za mříže," přidala se místopředsedkyně poslanecké frakce zelených Höhnová.

Předseda Německého svazu rolníků Sonnleitner je pak pro doživotní zákaz výkonu povolání. Drasticky by se podle něj měly taky zvýšit finanční sankce. Ty v současné době dosahují maximálně 20.000 eur.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme