Německou banku KfW prohledala policie

Policie prohledala prostory německé banky KfW, která před měsícem převedla obří částku na účet krachujícího ústavu Lehman Brothers. Skandál kolem německé státní rozvojové banky KfW tak má další pokračování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Pro podezření ze zpronevěry dnes policisté prohledali prostory finančního ústavu ve Frankfurtu. KfW převedla před měsícem 319 miliónů eur na účet americké Lehman Brothers, přestože věděla, že tato banka krachuje.

Ostudná chyba, která rozzuřila německé daňové poplatníky, už stála místo dva členy představenstva KfW. Státní zastupitelství se ale domnívá, že převod více než 300 miliónů eur kolabující americké bance může splňovat i skutkovou podstatu trestného činu zpronevěry.

Vyšetřovatelé v prostorách státní rozvojové banky hledali důkazy o tom, že členové vedení KfW měli možnost finanční transakci zabránit. "Nejedná se o podezření z osobního obohacování," zdůraznila vrchní státní zástupkyně Doris Möllerová-Scheuová.

Že mají obvinění reálný základ, potvrdil taky nový šéf bankovního domu Ulrich Schröder. KfW na objasnění případu údajně plně spolupracuje.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme