Německu došla trpělivost s neplatiči mýtného

Spolkový ministr dopravy Manfréd Stolpe vytáhl do boje s neplatiči mýtného na německých dálnicích. A to přesto, že spolková vláda si dosud pochvalovala, že procento černých vozidel je uspokojivě nízké. Roste však počet nákladních vozů, které objíždějí dálnice a zatěžují komunikace nižších tříd.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut na dálnici

Kolona aut na dálnici | Foto: Jan Rosenauer

Ministr Stolpe slibuje, že v nejbližších týdnech bude mýtné zavedeno i na dalších silnicích. Např. polští dálkoví řidiči jezdí mimo dálniční tahy, čímž šetří na mýtném a pohonných hmotách. Od ledna se na některých silnicích nižších tříd zvýšil provoz až o 20%. Jedná se např. o silnici B87 ve směru do Polska. Na 70kilometrové zkratce ušetří kamiony 12 eur na mýtném a dalších 15 za naftu.

Ministr počítá s tím, že do poloviny roku bude v Německu mýtné rozšířeno, konkrétně na krajské silnice a na dalších bude zavedena přísná kontrola rychlosti, případně noční zákaz jízd.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme