Německu se daří v tažení proti návykovým látkám

Zmocněnkyně německé vlády pro otázky drogové závislosti Marion Caspers-Merková dnes předkládá zprávu o stavu narkomanie a užívání návykových látek v zemi. Spolková republika slaví znovu dílčí úspěch, protože klesl počet úmrtí kvůli užití drog. Klesá také počet alkoholiků i kuřáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závislost na drogách

Daň, kterou si drogy v Německu vloni vybraly, je stále vysoká - 1385 mrtvých. Je to ale nejméně od roku 1989. Klesá bohužel také věk mladých narkomanů. Do třetice: spotřeba alkoholu rovněž poklesla, a to díky drastickému zdanění tak zvaných alko-pops, podobný vývoj je zřejmý i u cigaret.

Odborníci ovšem varují před druhotným sociálním efektem daňového zatížení tabákových výrobků. Snižující se spotřeba ukrajuje pracovní místa v oboru. Faktem ovšem zůstává, že denně zemře v Německu na následky kouření 383 lidí, v porovnání s 15 mrtvými při dopravních nehodách.

Ministryně na ochranu spotřebitelů Künastová prosazuje nyní zákaz dodatkových látek, jako například mentholu, v cigaretách a podporuje zákaz kouření na veřejnosti.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme