Německu se daří v tažení proti návykovým látkám

Zmocněnkyně německé vlády pro otázky drogové závislosti Marion Caspers-Merková dnes předkládá zprávu o stavu narkomanie a užívání návykových látek v zemi. Spolková republika slaví znovu dílčí úspěch, protože klesl počet úmrtí kvůli užití drog. Klesá také počet alkoholiků i kuřáků.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závislost na drogách

Závislost na drogách

Daň, kterou si drogy v Německu vloni vybraly, je stále vysoká - 1385 mrtvých. Je to ale nejméně od roku 1989. Klesá bohužel také věk mladých narkomanů. Do třetice: spotřeba alkoholu rovněž poklesla, a to díky drastickému zdanění tak zvaných alko-pops, podobný vývoj je zřejmý i u cigaret.

Odborníci ovšem varují před druhotným sociálním efektem daňového zatížení tabákových výrobků. Snižující se spotřeba ukrajuje pracovní místa v oboru. Faktem ovšem zůstává, že denně zemře v Německu na následky kouření 383 lidí, v porovnání s 15 mrtvými při dopravních nehodách.

Ministryně na ochranu spotřebitelů Künastová prosazuje nyní zákaz dodatkových látek, jako například mentholu, v cigaretách a podporuje zákaz kouření na veřejnosti.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme