Německu údajně hrozí teroristické nebezpečí ze strany domácích islamistů

Německu zřejmě hrozí v době podzimních voleb do Spolkového sněmu teroristické útoky. Ty by mohli spáchat němečtí islamisté, kteří se cvičí ve výcvikových táborech teroristů na afghánsko-pákistánském pomezí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: Ivan Štern

Podle informací spolkového ministerstva vnitra se do Střední Asie odjelo v posledních deseti letech cvičit 140 německých islamistů. "Jedná se jak o Němce, kteří konvertovali k islámu, tak o turecké a arabské přistěhovalce," řekl deníku Tagesspiegel státní tajemník na ministerstvu vnitra August Hanning.

Šedesát až osmdesát těchto osob se už mezitím do Německa vrátilo a podle Hanninga je nelze podceňovat. Německé úřady se ve světle množících se videonahrávek na internetu obávají, že by se síť Al-Káida mohla sérií atentátů pokusit ovlivnit volby do Spolkového sněmu.

Státní tajemník Hanning upozorňuje na fakt, že se ve výhrůžných nahrávkách zmiňují španělské parlamentní volby v roce 2004, jejichž výsledek madridské atentáty zcela změnily.

Přečtěte si také:
Teroristé prý chtějí zaútočit v průběhu německých voleb
Spolkový ministr vnitra: Německo je středem zájmu mezinárodního terorismu
V Německu by mohli najít domov bývalí vězni ze základny Guantánamo
Belgická policie zadržela 14 lidí podezřelých z přípravy sebevražedných útoků
Kongres USA: Pravděpodobnost teroristického útoku zbraněmi hromadného ničení roste

Jiří Hošek, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme