Německu údajně hrozí teroristické nebezpečí ze strany domácích islamistů

Německu zřejmě hrozí v době podzimních voleb do Spolkového sněmu teroristické útoky. Ty by mohli spáchat němečtí islamisté, kteří se cvičí ve výcvikových táborech teroristů na afghánsko-pákistánském pomezí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín

Berlín | Foto: Ivan Štern | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací spolkového ministerstva vnitra se do Střední Asie odjelo v posledních deseti letech cvičit 140 německých islamistů. "Jedná se jak o Němce, kteří konvertovali k islámu, tak o turecké a arabské přistěhovalce," řekl deníku Tagesspiegel státní tajemník na ministerstvu vnitra August Hanning.

Šedesát až osmdesát těchto osob se už mezitím do Německa vrátilo a podle Hanninga je nelze podceňovat. Německé úřady se ve světle množících se videonahrávek na internetu obávají, že by se síť Al-Káida mohla sérií atentátů pokusit ovlivnit volby do Spolkového sněmu.

Státní tajemník Hanning upozorňuje na fakt, že se ve výhrůžných nahrávkách zmiňují španělské parlamentní volby v roce 2004, jejichž výsledek madridské atentáty zcela změnily.

Přečtěte si také:
Teroristé prý chtějí zaútočit v průběhu německých voleb
Spolkový ministr vnitra: Německo je středem zájmu mezinárodního terorismu
V Německu by mohli najít domov bývalí vězni ze základny Guantánamo
Belgická policie zadržela 14 lidí podezřelých z přípravy sebevražedných útoků
Kongres USA: Pravděpodobnost teroristického útoku zbraněmi hromadného ničení roste

Jiří Hošek, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme