Německý lobbyista Schreiber odmítl obvinění z daňových úniků a podvodu

U soudu v německém Augsburgu začal soud s kontroverzním zbrojním lobbyistou Karlheinzem Schreiberem. Ten byl ústřední postavou aféry kolem černých fondů CDU, která zlomila vaz bývalému kancléři Helmutu Kohlovi. Schreiber čelí obvinění z daňových úniků a napomáhání k podvodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlheinz Schreiber

Karlheinz Schreiber | Zdroj: ČTK

Karlheinz Schreiber se před německou justicí skrýval bezmála 14 let. Obžaloba mu klade za vinu, že nezdanil minimálně 20 z celkem 65 milionů marek, které dostal coby provize při zprostředkovávání lukrativních zakázek.

Schreiber obvinění u soudu odmítl a uvedl, že peníze dál přerozděloval, což bohužel nemůže dokázat.

Trestné činy uplácení, mimo jiné bývalého státního tajemníka na ministerstvu obrany Pfahlse, označil zemský soud za promlčené. I tak ale Schreiberovi hrozí od šesti do patnácti let odnětí svobody.

Nechvalně proslulý lobbyista nevyloučil, že v procesu poodkryje detaily o ilegálním financování politických stran i nekalých praktikách při přidělování zbrojních kontraktů.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme