Německý ministr obrany Scharping čelí skandálu

Ministr Rudolf Scharping dnes navštíví německé jednotky v Makedonii a plánuje také setkání s tamními politiky. Jak dodává berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, jeho cesta se koná ve stínu politického skandálu. Scharping je podezřelý ze zneužití své funkce - konkrétně, že služebním letadlem navštěvoval svou milenku, hraběnku Pilátiovou ve Frankfurtu nad Mohanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od srpna loňského roku byl ve Frankfurtu čtyřicetkrát. Ve 12 případech je podezřelý, že to nebylo vůbec služebně. Ministrovi straničtí kolegové jsou však na jeho straně. Sám Scharping je klidný a demisi odmítá. "Jsem klidný a nemám strach. Budu ve svém úřadu nadále pokračovat v plnění zadaných úkolů". Kancléř Gerhard Schröder se k případu nevyjádřil. Kritizoval však poslance SPD za nejednotnost, kterou prokázali nedávno při hlasování o vyslání německých vojáků do Makedonie, což dále oslabilo vládnoucí koalici nedlouho před důležitými regionálními volbami.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme