Německý ministr vnitra chce skoncovat s anonymitou na internetu

Spolkový ministr vnitra Hans-Peter Friedrich chce zrušit anonymitu na internetu. Útoky v Norsku podle něj ukázaly, že internet přispívá k nové radikalizaci jednotlivců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolkový ministr vnitra Hans-Peter Friedrich na Německé islámské konferenci | Foto: Dirk Enters, Deutsche Islam Konferenz

I na internetu musí platit právní zásady, říká spolkový ministr vnitra Friedrich. V současnosti pachatelé typu norského střelce najdou na síti spoustu blogů a podkladů, které přispívají k jejich radikalizaci.

Podle Friedricha narůstá počet lidí, kteří se izolují od svého okolí, ponořují do vlastního světa. V konečném důsledku představují velké nebezpečí pro každou společnost včetně Německa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klára Stejskalová informuje o požadavcích Hans-Petera Friedricha na omezení anonymity internetu

Spolkový ministr se také zastal bývalého člena vedení Bundesbanky Sarrazina, který knihou namířenou vůči muslimům rozpoutal otevřenou debatu o multikulturalismu v Německu.

Ukazuje se, že ve společnosti narůstá znepokojení spojené s islámem a podobná debata je podle Hanse-Petera Friedricha nutná.

Klára Stejskalová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme