Německý ministr vnitra chce snížit věkovou hranici pro držení velkorážních zbraní

Věkovou hranici pro nákup a držení velkorážních střelných zbraní chce snížit německý ministr vnitra. Plán Wolfganga Schäubleho ale narazil na tvrdý odpor nejen opozice, ale taky jeho mateřské křesťanské demokracie. Od masakru na gymnáziu v Erfurtu v roce 2002 jde o nesmírně citlivé téma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Na Guttenbergově gymnáziu v durynském Erfurtu postřílel před pěti lety devatenáctiletý mladík 16 osob a nakonec obrátil zbraň proti sobě. Po masakru, který šokoval celou zemi, se věková hranice pro nákup velkorážních zbraní posunula na 21 let. Teď ji chce Wolfgang Schäuble pro sportovní střelce snížit zpátky na 18 let.

Podle Hanse-Christiana Ströbeleho ze Strany zelených pro to ale neexistuje žádný rozumný důvod. Schäuble podle něj lehkovážně hází přes palubu poučení z hrůzných událostí v Erfurtu. Liberalizaci zákona o střelných zbraních kategoricky odmítá taky Christine Lieberknechtová z durynské CDU, podle níž jsou právě velkorážní pušky extrémně nebezpečné.

I podle šéfa policejních odborů Konrada Freiberga by se ministr vnitra měl věnovat jiným problémům, jako třeba stále chybějícímu centrálnímu registru střelných zbraní.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme