Německý ministr vnitra se obává terorismu během Eura 2008

Hrozba teroristického útoku během fotbalového Eura je vysoká. V rozhovoru pro deník Bild am Sonntag to řekl německý ministr vnitra Wolfgang Schäuble. Ten ale zároveň dodal, že úřady nemají konkrétní důkazy o plánovaných útocích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

český fotbalový fanoušek | Zdroj: ČTK

Schäuble vychází z toho, že riziko atentátů je trvale vysoké a že konkrétně Německo, coby účastník šampionátu, je v hledáčku mezinárodního terorismu. Spolkový ministr vnitra vyzdvihl podíl Německa na zajištění bezpečnosti Eura, konkrétně nasazení asi 1700 policistů.

Šéf Europolu Max-Peter Ratzel listu Neue Osnabrücker Zeitung řekl, že podle jeho názoru jsou Rakousko a Švýcarsko po bezpečnostní stránce na mistrovství výjimečně dobře připravené. Ratzel si tak myslí, že turnaj bude mít klidný průběh.

Riziko teroristického útoku se podle něj ale nikdy zcela vyloučit nedá. Násilné střety by pak mohly doprovázet zítřejší zápas mezi Polskem a Německem, kde vášně rozdmýchala bulvární média obou zemí.

Přímou reportáž ze zahajovacího fotbalového utkání Švýcarsko-Česko vysílá Český rozhlas 1 - Radiožurnál po 18. hodině.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme