Německý ministr zahraničí Steinmeier: Čas pracuje proti míru na Blízkém východě

Šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier se na Blízkém východě snaží rozpohybovat tamní mírový proces, zatím však dosti neúspěšně. Na úvod své cesty po regionu jednal s nejvyššími izraelskými představiteli a vyzval aktéry blízkovýchodního sporu k návratu za jednací stůl. Palestinský prezident Abbás dal však místo schůzky se Steinmeierem přednost jinému programu a na německého ministra zahraničí si oproti původnímu programu nenašel čas ani izraelský ministr obrany Ehud Barak, který zamířil k jednáním do Londýna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier

Německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier | Foto: www.auswaertiges-amt.de

Steinmeier se tak setkal jen s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Schůzka však asi neproběhla podle jeho představ, protože Steinmeier po schůzce prohlásil, že "čas teď pracuje proti míru."

Blízkovýchodní iniciativa Baracka Obamy sice podle německého ministra region rozpohybovala, teď ale hrozí, že tato dynamika přijde vniveč. Frank-Walter Steinmeier kritizoval překážku v podobě izraelské osidlovací politiky. Bez její změny podle něj státy jako Egypt nebo Jordánsko nikdy nepřistoupí na žádné řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

Jiří Hošek, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme