Německý pas jednoho z vrahů palestinského extremisty Mabhúha byl nejspíš pravý

Státní zastupitelství v Kolíně nad Rýnem zahájilo vyšetřování v souvislosti s vraždou palestinského nákupčího zbraní. Při atentátu na Mahmúda Mabhúha v Dubaji se jeden z útočníků prokázal německým pasem. Podle týdeníku Der Spiegel byl přitom doklad pravý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní pas. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Podle Spiegelu si německé bezpečnostní složky jsou prakticky jisté tím, že za vraždou Mabhúha stojí izraelská tajná služba Mosad. Obvykle výborně informovaný týdeník napsal, že vraždu spáchalo komando "Kidon," které je zodpovědné i za jiné spektakulární atentáty na arabské radikály.

Při akci v Dubaji měl Mosad použít pravý německý pas, o který loni v létě požádal v Kolíně Izraelec jménem Michael Bodenheimer. Ten na matrice ukázal oddací list svých rodičů a poukázal na německé kořeny své rodiny, která měla být pronásledovaná nacisty.

Státní zastupitelství zahájilo šetření pro podezření z nepřímého falšování úředního dokladu. Německý ministr zahraničí Guido Westerwelle žádá Izrael o objasnění celé kauzy.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme