Německý prezident přijel po sedmi letech do Ruska. Chce překonat ochlazení ve vzájemných vztazích

Poprvé po sedmi letech přiletěl do Moskvy německý prezident. Frank-Walter Steinmeier se ve středu odpoledne setkal s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Shodli se, že Moskva a Berlín by se měli pokusit překonat ochlazení ve vzájemných vztazích.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier (vlevo) a jeho ruský protějšek Vladimir Putin

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier (vlevo) a jeho ruský protějšek Vladimir Putin | Zdroj: Reuters

Frank-Walter Steinmeier oficiálně přiletěl na ceremoniál předání katedrály svatých Petra a Pavla ruské luteránské církvi.

Setkal se ale také s bývalým sovětským prezidentem Michailem Gorbačovem a ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Ten příjezd spolkového prezidenta přivítal jako signál, že Německo má zájem o dialog s Ruskem, přestože rozdílné pohledy zůstávají.

Německo neuzná anexi Krymu a nepovolí svým firmám, aby tam podnikaly, upozornil Frank-Walter Steinmeier. Německý prezident navštívil také sídlo organizace Memorial, která se zabývá lidskými právy a historií i současností politických represí.

Podle deníku Die Welt s postoji prezidenta souhlasí hlavně jeho bývalí kolegové z německé Sociální demokracie. Naopak křesťanští demokraté Angely Merkelové Steinmayera vyzvali, aby se ostře vymezil proti ruské politice vůči Ukrajině.

Martin Dorazín, Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme