Německý prezident si nechává posílat pečivo 300 kilometrů

Nový německý prezident Christian Wullf se ještě neohřál ve funkci a už rozpoutal válku pekařů. Do prezidentského zámečku Bellevue v Berlíně si nechává posílat teplé houstičky až z 300 kilometrů vzdáleného Hannoveru. To se nelíbí berlínským pekařům. Politici zase kritizují Wulffovu rozmařilost v době celonárodního šetření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo | Foto: Emanuel Macoun

Jochen Gaues je považovaný za nekorunovaného krále pekařů. K jeho zákazníkům se řadí Jack Nicholson, španělský král Juan Carlos, rocker Udo Lindenberg i národní fotbalový tým. Na jeho pekařské umění nedá zřejmě dopustit ani nový německý prezident, do Berlína si nechává z Hannoveru posílat houstičky a celozrnný chléb, měsíčně za 400 eur.

V rozpočtu hlavy státu nejde o tak vysokou sumu, prozrazení dvorního pekařského dodavatele přesto rozpoutalo vášně.

Zelená poslankyně Claudia Hämmerlingová prý také miluje durynské klobásy, ale nakupuje je v Berlíně a nenechává si je posílat. Prý raději šetří životní prostředí.

Největší bitva ovšem vzplanula mezi pekařskými cechy. Berlínští pekaři jsou dotčeni, že si hlava státu nedokáže vybrat z široké nabídky místního pečiva. Gaues ale tvrdí, že jeho rohlíčky a houstičky jsou skutečně ručně pletené a berlínské strojové pečivo o tři třídy převyšují.

Prezident Wullf svůj postoj k válce pekařů německým médiím neprozradil, raději mlčí. Jeho rozmařilé chutě zřejmě nejsou tím nejlepším prvním počinem v prezidentském křesle.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme