Německý reportér oznámil uložení bomby v letadle, aby stihl spoj

Kuriózní a zavrženíhodný způsob jak stihnout letadlo, zvolil v Itálii jeden německý sportovní reportér. Tomu hrozilo, že nestihne spoj z Verony do Vídně na zápas fotbalového mistrovství Evropy. Oznámil tedy na policii, že je v letadle uložena bomba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Žurnalista směsicí němčiny a italštiny oznámil uložení nálože ve jménu Alláha, čímž v severoitalském městě rozpoutal protiteroristické manévry. Když potom reportér dorazil na letiště pět minut před plánovaným odletem a byl personálem logicky odmítnut, začal tvrdit, že zaslechl, že letadlo ještě není připravené k odletu. V té chvíli ještě ale policie přímo na letišti o bombovém poplachu nic nevěděla.

Sedmadvacetiletý Němec se tak stal okamžitě podezřelým a začal se zaplétat do protichůdných odpovědí. Z autorství anonymního telefonátu ho pak nade vší pochybnost usvědčil jeho vlastní mobil.

Novinář teď sedí ve vyšetřovací vazbě a čelí obvinění z několika trestných činů. Zatím není známo, pro který sdělovací prostředek muž pracoval.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme