Německý Siemens dodá do Číny 100 rychlovlaků za 750 miliónů eur

Lukrativní zakázku na dodávku rychlovlaků do Číny získal německý Siemens. Ten dodá hlavní komponenty pro 100 souprav typu Velaro v hodnotě 750 miliónů eur. Většina rychlovlaků bude vozit cestující mezi Pekingem a Šanghají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlovlak ICE

Rychlovlak ICE | Foto: Marek Kuchařík | Zdroj: Český rozhlas

Soupravy Velaro jsou pokračováním řady ICE 3, kterou používají Německé dráhy. Siemens dodá základní elektronickou výbavu rychlovlaků a podvozky. Celé soupravy pak sjedou z výrobních pásů ve dvou čínských partnerských firmách.

Pekingské ministerstvo dopravy si už před čtyřmi lety objednalo 60 souprav Velaro. Tyto rychlovlaky jezdí kromě Německa ještě ve Španělsku a nově si je objednal taky ruský státní dopravce.

Čínská varianta je dlouhá 400 metrů a jejích 16 vagónů pojme 1060 pasažérů. 1318 kilometrů dlouhou trasu z Pekingu do Šanghaje urazí rychlovlak za 4 hodiny.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme