Německý soud uznal vinu Maročana na atentátech z 11. září

Německý Spolkový soudní dvůr dnes v odvolacím řízení shledal Muníra Mutasádika vinným ze spoluúčasti na atentátech z 11. září 2001. O výši jeho trestu ale musí rozhodnout hamburský Vrchní zemský soud. Ten už Maročana dvakrát nepravomocně odsoudil - poprvé k patnácti a poté k sedmi letům odnětí svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Munír Mutasádik | Zdroj: ČTK

Mutasádikova anabáze po německých soudech je po dnešku téměř u konce. Spolkový soudní dvůr dospěl k názoru, že obžalovaný nejen všemožně podporoval hamburskou teroristickou buňku, ale také musel vědět o plánu na sebevražedný útok s použitím minimálně jednoho letadla.

S konečnou platností tak byla potvrzena Maročanova spoluúčast na atentátech a tedy na zavraždění stovek lidí. Mutasádik tvrdí, že o úmyslech radikálních studentů kolem Muhammada Atty nic nevěděl.

Spolkový soudní dvůr, obdoba Nejvyššího soudu, také potvrdil rozsudek, podle kterého byl Maročan uznán vinným ze členství v teroristické organizaci. Mutasádik je tak druhou osobou pravomocně odsouzenou za útoky na New York a Washington. V americkém žaláři si doživotní trest odpykává Zacarias Moussaoui.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme