Německý soud zakázal šíření polského letáku s důstojníkem SS

Materiál organizace Polské svěřenství měl upozornit na nacistickou minulost některých členů německého Svazu vyhnanců. Poláci chtějí leták i přes zákaz šířit dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyně Svazu vysídlených Erika Steinbachová | Foto: AFP

Německý soud zakázal polský leták, na kterém je předsedkyně Svazu vysídlených Erika Steinbachová zobrazena s důstojníkem SS a německým rytířem. Za porušení zákazu hrozí pokuta až 250 tisíc eur. Leták vydala organizace Polské svěřenství, která bojuje proti majetkovým požadavkům odsunutých Němců.

Polské svěřenství oznámilo, že leták nestáhne, protože nenarušuje důstojnost Eriky Steinbachové, která je dcerou německého důstojníka a v jejím Svazu vyhnanců působí řada osob s nacistickou minulostí. Svaz se obrátil na německý soud, který vydal zákaz šíření této tiskoviny.

"Je to zastrašování. Svaz vysídlených mi nebude diktovat, jak mám komunikovat s veřejností. Měli by se distancovat od nacistické minulosti, vždyť o tom píší i v německých novinách," uvedla senátorka Dorota Arciszewská-Mielewczyková, která je předsedkyní Polského svěřenství.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme