Německý soud zrušil zákaz alternativní taxislužby Uber, může opět fungovat

Němci opět mohou používat mobilní aplikaci Uber. Rozhodl o tom soud ve Frankfurtu nad Mohanem. Původně totiž Německo na svém území alternativní taxislužbu zakázalo. Boj mezi americkou firmou a běžnými taxislužbami ale ještě není u konce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

Případ bude pokračovat dál v běžném soudním řízení. Německý soud dnes dopoledne zatím zrušil předběžné opatření. V tom rozhodl, že řidiči Uberu nemají povolení vozit jiné lidi za úplatu.

Uber neřeší pouze Německo. Proti aplikaci se protestuje i v dalších zemích. Taxislužby považují Uber za nekalou konkurenci. Řídit totiž může každý, kdo se zaregistruje.

To znamená, že není potřeba speciálních dokladů, kontrol, pojištění- tedy všech věcí, které jsou pro normální taxikáře nezbytné. Pro zákazníky je to samozřejmě cenově mnohem výhodnější. Auto si objednají přes telefon a přes telefon i zaplatí.

Uber je mobilní aplikace, pomocí které mohou uživatelé kontaktovat soukromé řidiče a nechat se výrazně levněji odvézt, kam potřebují. Služba funguje ve více než 200 městech po celém světě.

Proti aplikaci se protestovalo už v červnu v hlavních evropských metropolích. A na některých místech to pokračuje stále. V předešlých hodinách se demonstrovalo třeba v New Yorku.

V Praze je tato alternativní služba teprve na začátku. Zatím funguje ve zkušebním provozu. Podobné komplikace jí v české metropoli ale zřejmě nehrozí.

„Pevně věříme, že to bude mít pozitivní efekt. Využití obdobných aplikací je totiž jednou z možných cest v boji proti nepoctivým poskytovatelům taxislužeb,“ říká i mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Protestovat se prý zatím prý nechystají ani odboráři pražských taxikářů.

Evropská města s působností alternativní taxislužby Uber | Foto: Český rozhlas

Pavlína Nečásková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme