Německý terorista Klar se dočká uvolnění vazebního režimu

Na uvolnění vazebního režimu se může těšit nechvalně proslulý německý terorista Christian Klar. Člen takzvané "druhé generace" Frakce Rudé armády si ve vězení odpykává šestinásobný doživotní trest. Klar si například bude moct vyjít pod dozorem na vycházku mimo zdi káznice. Terorista sedí za mřížemi už 24 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova Spolkového kancléřství | Foto: Jiří Hošek

Zemský soud v Karlsruhe rozhodl o tom, že Klar má nárok na vycházky bez nasazených pout, ovšem pod dozorem. Ex-terorista odsouzený k šestinásobnému doživotnímu trestu se dokonce může těšit i na mimořádnou dovolenou.

V červenci by se navíc měl přesunout z nápravného zařízení v bádenském Bruchsalu do Berlína. Tam by se měl v proslulém Berliner Ensemblu učit práci jevištního technika. Nový režim má dlouholetého vězně připravit na život na svobodě.

Na ni by se mohl Christian Klar dostat nejdřív v roce 2009. Tehdy totiž vyprší minimální lhůta pro jeho propuštění, kterou soud stanovil vzhledem k mimořádné závažnosti teroristova provinění. Klar ale může vyjít z vězení i dříve, pokud prezident Horst Köhler vyhoví jeho žádosti o milost.

Terorista se dostal do popředí zájmu už v minulých dnech, kdy se objevila svědectví, že se možná přímo nepodílel na vraždě spolkového generálního prokurátora Bubacka před třiceti lety.

Jiří Hošek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme