Němečtí a francouzští studenti budou mít společnou učebnici dějepisu

Společná, německo-francouzská učebnice dějepisu pro střední školy. To není sci-fi, ale realita! Před třemi lety projekt vymysleli členové německo-francouzského parlamentu mládeže. V rekordně krátké době se podařilo dohodnout na sporných tématech a učebnici dokončit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Šestnáct německých spolkových zemí je v otázce školství plně autonomních a u našich západních sousedů tak nemají ani jednotnou učebnici matematiky. O to je realizace projektu unikátnější. Experti zjistili, že 80 procent osnov pro výuku dějepisu je v obou státech totožných.

Hotový je zatím první svazek publikace, který středoškolákům přiblíží období od roku 1945 do současnosti. Francouzi se dozvědí něco víc o rozdělení Německa a jejich němečtí kamarádi zase proniknou do tajů dekolonizace v Africe a jihovýchodní Asii. Kde odborníci nedospěli ke shodě, vypomohli se formulkou: "V Německu problém vidí tak a ve Francii zase onak..."

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme