Němečtí ekofarmáři nezvládají uspokojit poptávku po biovejcích

Spotřeba vajec v Německu stoupá. V současnosti spořádá každý Němec v průměru 214 vajíček ročně. Rekordní poptávka je právě o Velikonocích. A zdá se, že na tom nic nezměnil ani dioxinový skandál, který otřásl důvěrou zákazníků počátkem letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní velikonoční vejce 2010 | Foto: Monika Puchingerová

Na farmářských trzích bylo v předvelikonočním týdnu rušno. Prodej vajec byl oproti normálu dvojnásobný. Němci tradičně dbají na kvalitu zboží. Od vypuknutí dioxinového skandálu si ekozemědělci nemohou na odbyt svého zboží stěžovat. Dokonce se stalo, že v některých spolkových zemích byla poptávka po biovejcích tak velká, že se nepodařilo všechny zájemce uspokojit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Kláry Stejskalové o zájmu Němců o biovejce na Radiožurnálu.mp3

Jinak ale aféra s jedovatým krmivem, která několik týdnů plnila první stránky německých novin, upadla v zapomnění. Stejně dobře se prodávají vajíčka v supermarketech, ať čerstvá nebo už uvařená v nejrůznějších barevných kreacích. Jejich podíl na trhu je kolem 23 procent.

Vajíčka prostě o Velikonocích nemohou na svátečním stole chybět. Navíc Němce potěšily i zprávy, že pro zdravé tělo nepředstavují žádné riziko. Ti, co nemají zvýšenou hladinu cholesterolu, si jich mohou dopřát kolik hrdlo ráčí. Nebo kolik se jim jich podaří najít schovaných na zahradě či jiných zákoutích, jak velí německá velikonoční tradice.

Klára Stejskalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme