Němečtí experti tvrdí, že hrozba teroristického útoku je vysoká

Německý ministr obrany Guttenberg varuje před teroristickou hrozbou v Německu. Odhalení balíčků s výbušninou v Anglii a Dubaji ukázalo, že hrozí konkrétní nebezpečí. Podle německých expertů se už měsíce objevují náznaky, že Al Kajdá plánuje další útoky na Spojené státy a Evropu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní kontroly

Bezpečnostní kontroly | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Ministr obrany Guttenberg vyzval k vyšší ostražitosti. Bezpečnostní orgány musí brát teroristickou hrozbu vážně. Podle šéfa Spolkové kriminální policie se zvyšuje nebezpečí útoku islámských fanatiků.

Německé bezpečnostní složky zjistili, že nejméně 220 německých muslimů absolvovalo vojenský výcvik v polovojenských táborech pod Hindukúšem. Ti jsou schopni kdykoli naplánovat a provést útok.

Největší nebezpečí představují podle expertů osamělí fanatici nebo malé islamistické skupinky, které se díky propagandě na internetu stále více radikalizují.

Klára Stejskalová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme